Zastosowanie busoli i manierki w przeróżnych sytuacjach

Posted on 08/10/2019 7:21am

Busola magnetyczna to modne urządzenie magnetyczne, jakie stosuje się do wyznaczania bieguna magnetycznego. Busola posiada igłę magnetyczną, tak samo jak kompas.Sporo osób myli busolę z kompasem, jednak są to dwa różnorodne urządzenia. Busola jest bardziej rozbudowana niż kompas, dlatego jest także sporo wygodniejsza w użyciu. Busola ma również urządzenia celownicze, takie jak muszka i szczerbinka, mało tego ma również lusterko oraz linijkę. Busola z pewnością będzie nadzwyczaj przydatna dla osób, jakie nieraz podróżują czy też lubią różnorodnego typu wyprawy albo biwaki.

wyprawa górska
Author: Scrubhiker (USCdyer)
Source: http://www.flickr.com
Warto wtedy posiadać przy sobie kompas bądź właśnie busolę. Mimo tego, iż są to inne urządzenia, to zasada funkcjonowania jest taka sama. Busolę możemy odszukać w wielu sklepach online, jakie proponują sprzęt oraz akcesoria survivalowe.

Kliknij ten link, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z www (http://www.calus-p.pl/30-stojaki-rowerowe) zaintrygują takie osoby, które zaabsorbowane są rozważaną w tym miejscu tematyką.

Do wyboru mamy różnorodne modele i rodzaje busoli, w związku z tym przed kupnem wskazane jest zapoznać się z kilkoma z nich. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż kupimy busolę, jaka bez wątpienia będzie nam odpowiadać i okaże się przydatna w terenie.Równie pożyteczna może okazać się manierka . Manierki używano już w dawnych czasach, dawniej były one ciągłym wyposażeniem myśliwych, żołnierzy czy też pasterzy. Manierki to niewielkie naczynia, z reguły mieszczące 2 litry płynów, jakie wykonane są z twardego materiału. Manierki zdołają mieć rozmaite kształty - okrągłe, kwadratowe oraz inne. Rozpiętość manierek jest niesłychanie duża. Zaletą manierki niewątpliwie jest to, że cechuje się ona wyjątkową, bardzo dobrą trwałością i wytrzymałością. Oryginalne manierki z przeszłych czasów możemy dziś zobaczyć w muzeach, jeżeli jednak sami potrzebowalibyśmy zaopatrzyć się w taką manierkę, zobaczmy jaki wybór proponują sklepy internetowe.

Sklepy internetowe z akcesoriami turystycznymi i survivalowymi częstokroć w swojej ofercie mogą posiadać manierki. Jeżeli w wielu przypadkach podróżujemy czy jesteśmy pasjonatami wypraw survivalowych, to zamiast manierki możemy zaopatrzyć się również w bukłaki na wodę lub piersiówki. Manierki są z nimi często mylone, jednakże są to całkowicie inne rzeczy. Oczywiście do wyboru mamy też nowocześniejsze butelki i bidony na wodę, też takie, które posiadają oczyszczający filtr. To powoduje, iż zdołamy czerpać wodę nawet z jeziora lub kałuży, ponieważ żadne bakterie oraz wirusy nie przedostaną się przez taki filtr.

Tags: urządzenie, wyprawy, manierki