Z jakiego powodu poleca się postawić na wakacje na Mazurach?

Posted on 17/11/2021 7:30am

Z roku na rok coraz większy procent Polaków decyduje się na urlop poza granicami naszego pięknego kraju. Istnieje jednak jedno powiedzenie, które idzie tak: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest to prawda, jednak warto postawić sobie pytanie czemu wolimy wyjeżdżać z kraju zamiast zostać w Polsce? Czy wystarczająca znajomość wszystkich regionów naszego państwa powoduje, że zaczynamy szukać czegoś odmiennego? Raczej nie. Czy znajomi podpowiedzieli nam, że w Chorwacji jest tak bajecznie, że w bieżącym roku musimy polecieć właśnie tam? Jest to prawdopodobne.

na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
A może niektóre miejsca w Polsce są za mało zareklamowane? To również zdaje się być możliwe. I tak też pewnie jest w przypadku Mazur – regionu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej części naszego kraju. Każdy z nas wie raczej o tym miejscu ale albo nie było sposobności aby się tam wybrać, albo pojechało się zaledwie kilka razy. Zamiast Mazur wolimy wyjazdy poza nasz kraj, ewentualnie wyjeżdżamy nad polskie morze lub w góry, a czasem nawet wybieramy pozostanie w miejscach zamieszkania. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (niezywkła oferta domków letniskowych na Mazurach) nieco lepiej się wypromowały i zaprosiły turystów do przyjechania w to miejsce? Urlop na Mazurach może być przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.

Mówi się, że kiedy pojedziesz na Mazury raz, będziesz pragnął wracać tam co roku. Stwierdzenie to powstało zapewne za sprawą licznych zalet Mazur. Jeśli znudziły ci się zwykłe noclegi w obiektach hotelowych lub namiotach, wynajmij żaglówkę i przemierzaj liczne jeziora rejonu mazurskiego. Przepiękne widoki i wybitnie czyste powietrze w tym w większości nienaruszonym przez człowieka miejscu pomagają nie myśleć o szarej codzienności i wszystkich kłopotach, które zostały daleko za tobą. W licznych miejscach istnieje możliwość łowienia ryb, a złapane można osobiście przygotować i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie musisz nawet schodzić ze swojej łodzi ponieważ można przez kilka dni żeglować bez przerwy i cieszyć się z każdej chwili obcowania z naturą. Kiedy już będzie trzeba dopłynąć do brzegu aby uzupełnić zapasy… cóż, uważaj by nie zmarnować ani jednej chwili lecz jak najszybciej udać się z powrotem na łódź (pizza Łódź rzgowska ) i popłynąć na szerokie wody przepięknie położonych jezior. Odpoczynek w takim miejscu ukoi nerwy każdego przemęczonego mężczyzny, każdej przepracowanej kobiety i pomoże zapomnieć o otaczającym nas świecie przez cały czas spędzony na urlopie (Jeśli potrzebujesz kierunku na urlop rzuc okiem na wycieczki turcja coral travel) na Mazurach.

Tags: noclegi, Bałtyk