Wakacje w siodle - dlaczego wskazane jest, aby posłać swoje maleństwo na obóz jeździecki

Posted on 04/04/2019 12:17pm

Aktualnie ukochaną zabawą dzieciaków jest granie na kompie i smartfonie. Mogłoby się wydawać, iż czas wakacji to okres, w jakim dzieciaki spotykają się ze swoimi kumplami i wspólnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Niestety, w ostatnich latach da się zaobserwować, iż nawet jeżeli brzdące spotykają się z przyjaciółmi, to najchętniej spędzaj czas przy komputerze.

koń na pastwisku
Author: burlan marius
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też, już dziś wszyscy rodzice powinni zatroszczyć się o to, by urządzić swojemu bobasowi przebojowe wakacje. Przyciągającym pomysłem są sportowe obozy jeździeckie, w szczególności dla dzieciaków, jakie każdego dnia mieszkają w ogromnym mieście. Zapewne przeżycie ferii na łonie natury w pobliżu wierzchowców, sprawi, iż dziecko będzie mniej agresywne i pojmie, że życie nie kręci się wyłącznie w sieci. Przed zapisaniem pociechy na taki wyjazd dobrze jest wcześniej zawieść go do stajni, aby zapoznało się z wytycznymi bezpieczeństwa , a także sprzętem jeździeckim. Ważkie jest też to, by szkoleniowcy zaznajomili ucznia z koniem, na którym będzie jeździł w czasie kolonii. Jeśli postanowimy, iż zapisujemy naszą pociechę na taką kolonię to wtenczas mamy opcję doboru terminu oraz czasu trwania tego wyjazdu. Jeśli mamy możliwość to dobrze jest wysłać dziecko na dwutygodniowy obóz, bowiem w takim czasie zdoła opanować kluczowe techniki jazdy na koniu. Oczywiście sportowe obozy jeździeckie to nie tylko jazda konna. Wykwalifikowana kadra zaaranżuje czas wszystkim kursantom. Dużo czasu dzieciaki spędzą na placu zabaw, na górskich wędrówkach oraz biorąc uczestnictwo w zawodach sportowych. Z pewnością wszyscy uczestnicy będą zadowoleni, albowiem na końcu każdego turnusu odbywają się turnieje, gdzie można zwyciężyć fajne nagrody - stępnij tu!.konik i dziewczyna
Author: Aaron Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Nie musisz się martwić, że Twoja pociecha sobie nie poradzi, ponieważ wychowawcy na początku wyjazdu dobiorą dla Twojego dziecka odpowiedniego konia, w zależności od kwalifikacji. Sportowe obozy jeździeckie są dla osób, jakie miały już do czynienia z jazdą na koniach , a także dla tych jacy dosiądą to zwierzę po raz pierwszy. Już dzisiaj zarezerwuj swojemu dziecku niezapomniane wakacje. Będziesz miał pewność, że na tego rodzaju obozie smyk pozna nowych przyjaciół, a także spędzi cudowne chwile.

Tags: rodzice, dzieci, trener, pociecha