Sezonowe obniżki cen, czyli jak nie dać się nabrać na fikcyjne okazje?

Posted on 24/02/2019 12:09pm

Przełom czerwca oraz lipca to zazwyczaj czas, gdy w sklepach zaczynają się pojawiać pierwsze sezonowe wyprzedaże. Często można zakupić rzecz w niewielkiej cenie, jednak najczęściej dajemy się nabierać. Wybierając się na zakupy, powinniśmy zachować ostrożność.


Zakup torebki
Author: Visit El Paso
Source: http://www.flickr.com
Krok numer 1. Polując na okazje nie traćmy zdolności racjonalnego myślenia. Owszem, ogromny napis „Wyprzedaż” na wystawie sklepu budzi pozytywne emocje, ale miejmy się na baczności. Kiedy zobaczymy wspaniałą spódnicę lub książka Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Program Adobe Photoshop Lightroom w ceneolokalnie.pl, która po przecenie jest o wiele tańsza, nie biegnijmy do kasy, co sił w nogach.

Nie zapominajmy o tym, by sprawdzić, jaki jest jej koszt w innych sklepach. Może się bowiem okazać, że zamiast oszczędzić zapłacimy o wiele więcej. Poza tym zdarza się, że przecenione rzeczy nie podlegają zwrotom. Krok drugi. Zyskajmy pewność, że tańszy towar będziemy mogli zwrócić do sklepu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to zastanówmy się porządnie nad kupnem. Ochroni nas to przed późniejszym kłopotem. Robiąc zakupy w Łodzi, Gdańsku, Krakowie bądź Warszawie, warto mieć taką wiedzę. Krok trzeci. Kiedy będziemy odchodzić od kasy, nie zapominajmy zabrać ze sobą rachunku. To dowód dokonania zakupu takiego produktu jak np. oferty na stronie www. Jedynie na jego podstawie będziemy mogli zwrócić towar, w wypadku naszego niezadowolenia.

Idąc na zakupy w Łodzi, Wrocławiu, Olsztynie czy Katowicach musimy mieć z tyłu głowy, aby nie dać się zwariować. Pierwsza zasada określa, iż nie powinniśmy kupować strojów tego samego kroju. Jeśli posiadamy klasyczną niebieską bluzkę koszulową, nie powinniśmy kupować identycznej w innym kolorze. Nie podążajmy także ślepo za najnowszą modą. Nie każdemu jest do twarzy w neonowych aranżacjach.


Regał z butami w sklepie
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
Nie wariujmy na punkcie pantofli. Każda szafa ma swoją określoną pojemność. Po co kupować kolejne baleriny, skoro mamy już dziesięć par niemal takich samych? Przed udaniem się na shopping, otwórzmy szafę oraz przeprowadźmy mały rekonesans. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy mamy. Wśród nich znajdują się takie, których nigdy nie miałyśmy na sobie. Niektóre z nich mają jeszcze metki. Prawdopodobnie nigdy ich nie włożymy. Zamiast kompulsywnie tracić gotówkę, lepiej przeznaczmy fundusze na wspólne wakacje, naukę tańca bądź karnet na fitness. Przynajmniej na tym skorzystamy i przyjemnie spędzimy czas z kimś bliskim.

Tags: rabaty, zakupy, wyprzedaże, promocje, sklepy