Na urlop wyłącznie samolotem

Posted on 24/06/2019 8:09am

Na wakacje najlepiej udać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najwygodniejszy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób przemieszczania się. Oczywiście, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie da się przekonać w żaden sposób do podróżowania w powietrzu.
samolot
Author: Hyougushi
Mówią oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety we wszystkich mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak dużo jest kolizji samochodowych (sprawdź nieco więcej). Jeżeli porównamy statystyki widać jasno, że to podróże autami są o wiele bardziej ryzykowne.Oczywiście są też dużo bardziej kosztowne. Aktualne koszty paliwa nie pozwalają na dotarcie na wakacje za mniej niż około siedemset złotych, nawet jeżeli udajemy się tylko nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze możemy nabyć już za sto – dwieście złotych, zwłaszcza jeśli chcemy wylecieć do któregoś z europejskich miast. Oczywiście, im dalej lecimy, tym drożej, ale są miejsca, do których samochodem nie da się dojechać wcale.
samolot
Author: Angelo DeSantis
Source: http://www.flickr.com


Podróżowanie samolotem jest również o wiele bardziej komfortowe, przede wszystkim z tego powodu, że trwa o wiele krócej (przejdź do serwisu). Do popularnych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Autem można tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Oczywiście, każdy wyjeżdża na wakacje w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Gdy ktoś woli objazdówkę po świecie, to samochód jest doskonałym wyjściem. Gdy jednak mamy wyznaczony punkt docelowy absolutnie należy rozważyć opcję przemieszczenia się tam samolotem.

Tags: Europa, samolot, morze, podróże, Egipt, Turcja