Legnica, miejscowość dużych szans, z odważnymi projektami na przyszłość

Posted on 04/05/2021 8:18am

Legnica to niepospolite i urokliwe miasto. Świetne miejsce do życia mieszkańców z interesującą ofertą dla wycieczkowiczów. Nieustannie wzrastająca, ciekawa oferta kulturalna, różnorodna baza oświatowa. Dobra propozycja biznesowa a także atrakcyjność oferty inwestycyjnej, czyni z miasta, jedno z istotniejszych centrów na planie Dolnego Śląska.

Niewątpliwie kołem zamachowym dobrej legnickiej koniunktury, a równocześnie faworytem legnickiego samorządu, jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W założeniu, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała działać jak magnes na przyszłych inwestorów i taką też pełni funkcję do dzisiaj . Legnica to miasto, które warto poznać z bliska, poznać jego sporą przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy
Author: Hotel Pałacyk
Source: hotelpalacyk.pl
Legnica położona na skrzyżowaniu tras, łączy od wieków Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te walory Legnicy mają idealne odwzorowanie w motcie promocyjnym miasta - „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, należące do Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. Leży na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w Polsce.

Intensywnie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Dlatego też, w Legnicy dobrze rozwinięta jest baza turystyczna, a w szczególności baza noclegowa - pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc noclegowych w Legnicy przybywa i polaryzuje się w kwestii jakości. Coraz więcej buduje się wystawnych hoteli. () Oferta noclegowa oferuje gościom także szeroko pojęty relaks, w postaci spa czy różnych sposobów odprężenia i zabawy.


Legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Tą metodą nawet najbardziej wymagający turyści znajdą wyśmienite miejsce pobytu dla siebie. W wielu miejscach spotkamy mnóstwo terenów zielonych. Najpiękniejszym terenem odpoczynku wśród zieleni jest znajdujący się w centrum Legnicy, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się znamienny, historyczny obiekt legnickiej Palmiarni.

Nie wahaj się! odwiedź nasz pełny opis i poleć go wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To istotne, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Od początku utworzenia, kryje w swych wnętrzach interesujące unikaty zamorskiej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich dochodzą nawet do 12-metrów. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wpasowana w tak samo prześliczny gaj palmowy.

Jeżeli uważasz, że nie znajdziesz w sieci interesujących informacji, to przekonaj się (http://goldwasser.pl/prezenty/) treści, ponieważ można by w nich znaleźć przyciągające uwagę dane na pasjonujący Cię temat.

Palmiarnia w Legnicy jest wyjątkowym miejscem relaksu, sprzyjającym rodzinnym spacerom. Miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Legnicy, jest zespół Parku Gdańskiego a także kompleks kąpieliska Kormoran.

Tags: turystyka, zieleń, mapie, historię, piękny