Kilka dni w Pekinie, zatem co wpisać na listę kluczowych punktów, by jak najlepiej poznać to miasto

Posted on 29/04/2021 12:54am

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, jakie niejeden z nas chce odwiedzić. I znakomicie nadaje się nawet na kilkudniową wyprawę, bowiem dwutygodniowy urlop nie u każdego jest możliwy do zrealizowania. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my zamierzamy udać się do tego miasta?


Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane wśród turystów miejsce, jakie składa się z największego na świecie drewnianego zespołu pałaców.

Ten link do www hotel warmia mazury zadziwi Cię bardzo pozytywnie. Odkryjesz tam dużo drobiazgowych informacji. W takim razie nie czekaj i klikaj!

Z pewnością nie obejrzymy wszystkiego jednego dnia, ale nawet jeden dzień wystarczy, by stracić dech w piersiach, bo jest tam po prostu niezwykle. Zespół pałacowy bez przerwy jest odrestaurowywany, toteż możemy zobaczyć coraz więcej i więcej.
Pekin
Source: pixabay.com


Drugim punktem robionej listy powinien być Plac Tiananmen, a później – Świątynia Lamy – wielka i olśniewająca. Znajdziemy w niej m.in. rozmaite odsłony posągu Buddy, np.

Nie masz zamiaru, aby intrygujące posty przemknęły Ci koło nosa? Więc z pewnością spodoba Ci się istotna witryna (https://www.kasprowy.pl/restauracje), na której można przejrzeć inne posty.

Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, którego otacza czterech królów. Trzeba też pamiętać o Letnim Pałacu, który chociaż nie jest ulokowany blisko centrum miasta, to bez wątpienia jest godzien ujrzenia (czytaj nieco więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie zajeżdża tam metro, więc pozostaje nam taksówka, lecz na pewno się nie zawiedziemy.
Azja
Source: pixabay
Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcielibyśmy zwiedzić, z tej przyczyny ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy za wiele czasu, więc nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w szczególnie dobrym stanie znajdziemy w Badaling. Można się tam jechać autobusem, taksówką bądź skorzystać z propozycji wyjazdów proponowanych przez biura podróży. Nie zapominajmy, by wziąć buty sportowe, albowiem niektóre fragmenty Muru są naprawdę niełatwe do przejścia.


Jeśli akurat Pekinu nie miałeś na liście miast, jakie chciałeś zwiedzić, może zastanawiasz się nad innym? Może to być na przykład Bruksela, istotne jest, by podróżować, nie siedzieć w miejscu, gdyż właśnie wspomnienia będą dla nas kluczowe w późniejszym wieku (kliknij). W każdej miejscowości można coś zwiedzić, wszędzie można coś zobaczyć, zatem już dziś poszukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek bądź niedrogich biletów na samolot, a czekają cię niezwykłe wrażenia.

Tags: miasto, zabytki, Budda