Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na śliczną pogodę, nie chcemy jechać w porę deszczową

Posted on 23/11/2021 7:41am

Nie jest sekretem, iż piękna aura oraz dobra cena przynależą do głównych warunków udanych wczasów. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wyruszyć do Tajlandii, tak by radosne samopoczucie oraz zawartość portmonetki nie spłynęły nam wespół z deszczem.
Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie w porę deszczu. Jak już z całą pewnością nam wiadomo, w Tajlandii rozróżnia się 3 naczelne pory roku (kiedy jechać do Tajlandii). Deszczowa pora zaczyna się zazwyczaj na przełomie maja i czerwca, zaś trwa do października. Nie należy przesadnie jej demonizować, albowiem nie wszędzie przebiega ona tak samo. Na Andamańskim wybrzeżu pada tak sowicie, iż bardzo wiele ośrodków turystycznych jest wtenczas zamkniętych, jednak w drugich częściach kraju do końca lipca pada zwykle rzadko – mniej więcej co dwa dni, najczęściej po południu czy w ciągu nocy.

Zawarte tutaj newsy zainspirowały Cię tak mocno, że masz zamiar czytać więcej? Zapraszamy więc do kolejnej witryny. Tam stworzyliśmy istotne opracowanie (https://dryg.pl/oferty-pracy/rolnictwo-i-ogrodnictwo/operator-maszyn-rolniczych?categories=5&positions=50).

Deszczowa pora jest dobrym czasem na wycieczkę dla ludzi chcących uniknąć sezonowego natłoku turystów oraz zawyżonych z tego powodu cen. Powinna zaspokoić także osoby doceniające wdzięki krajobrazu, takie jak: wszechobecna soczysta zieleń, zatopione ryżowe pola a także świeżo kwitnące drzewa.


portret - wakacje
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Zdecydowanie najodpowiedniejszym okresem na podróż do Tajlandii będzie pora sucha, nierzadko określana nazwą „zimnej”. W rzeczywistości, tą trwającą od listopada do początku lutego porę , cechuje najpiękniejsza aura jak też optymalne temperatury 28-32ºC .

Nie ociągaj się! Zachęcamy - kliknij po więcej (https://www.astorhotel.pl/dzieci/) w hiperłącze i nie czuj żadnych ograniczeń. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie wiele interesujących postów.

Warto jednak wziąć ze sobą cieplejszy sweterek, jako że np. w górskich obszarach północy, temperatura raptownie może się obniżać w porze wieczoru. W grudniu i listopadzie mogą również wystąpić doraźne opady (kiedy jechać na Kubę).
Jest to najlepszy czas na oglądanie zabytków Tajlandii, bo jest ono mniej męczące przy znośnym skwarze. Na wakacyjne eskapady rekomendowana jest także Kuba wycieczki takie oferuje obecnie wiele biur podróży.

Tags: stok, wycieczkę, turystów, wyjazd