Jaki jest współczesny Rzeszów? Co szczególnie warto w nim zobaczyć?

Posted on 18/05/2022 7:29am

Rzeszów to piękne oraz dynamiczne miasto, w jakim mieszka spora ilość młodych, przedsiębiorczych ludzi. W Rzeszowie spotkamy otwartość, gościnność i zamiłowanie do nowych pomysłów oraz przedsięwzięć


. To wszystko kreuje miłą atmosferę, a jest ona niezwykle istotna dla mieszkańców, jak i dla osób, jakie planują osiedlić się w tym mieście.


Sercem miasta jest Rynek, jaki ma kształt nierównomiernego czworoboku o wymiarach około 100 - 110 metrów na 50 - 70 m.. W Rynku jak najbardziej jest Ratusz, zaś na środku studnia wybudowana w siedemnastym wieku.

Jeśli spodobał Ci się analizowany artykuł, kliknij ten odnośnik - z pewnością również warto zobaczyć tutaj (http://www.ideamo.pl/un-portfolio/murale-reklamowe) jeszcze jeden ciekawy post.

Aktualnie Rynek jednakowoż odbiega troszkę od pierwotnego wyglądu, ponieważ zabudowane są tylko trzy pierzeje kamienicami 1 i 2 piętrowymi z 15 i 19 wieku, który w ciągu wieków ulegały przebudowom. Odnajdziemy tam hotele restauracje, muzea oraz puby. idź na mój blog


hotel rzeszów galeria
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej spektakularną budową na Rynku jest przywołany wcześniej Ratusz, jaki znajduje się w narożu zachodniej oraz północnej pierzei. Postawiony został prawdopodobnie w 1591 roku przez Mikołaja Spytka Ligęzę. Był parokrotnie przebudowywany, a dzisiejszy wygląd pochodzi z przełomu 19 i 20 wieku. W jego podziemiach odkryto fragmenty starych murów oraz sklepień oraz piwnice, jakie sięgają aż do ulicy Słowackiego.


Dzisiejszy Rzeszów to bardzo dobrze rozwijające się miasto, są takie nowe inwestycje jak hotel Rzeszów galeria zobacz fakty, w jakich widać to naprawdę wyraźnie
. Nie dziwi więc, iż coraz więcej osób przyjeżdża do Rzeszowa załatwiać interesy, zwiedzając to miasto czy osiedlając się na stałe. Rzeszów jest naprawdę tego wart. Nie jest to stolica, ale przecież nie to jest najważniejsze, ma swoją siłę oraz wartość, jaką za każdym razem udowadnia.

Tags: rzeczy, rok, miejsca