Jak radzić sobie w ekstremalnych okolicznościach czyli kiedy przydać się może karta przetrwania.

Posted on 09/04/2020 8:01am

W dawnych czasach mężczyzna zapuszczał się w lasy i dżungle, aby tam zdobywać żywność dla swojej rodziny. Rzecz jasna udając się tam musiał mieć odpowiednie wyposażenie, tak żeby miał szansę na bezpieczny powrót do domu. Obecnie wszędzie otacza nas cywilizacja, dżungla rośnie gdzieś daleko, co wcale nie będzie oznaczać, że na co dzień pewne wyposażenie się nie przyda.


Wręcz odwrotnie, co chwilę można spotkać sytuacje, w których potrzebny będzie jakiś przyrząd lub gadżet, jakim da się coś zrobić. Czy to będzie otworzenie butelki, odkręcenie śruby lub zmierzenie jakiejś odległości, to nie da się tego zrobić rękami, i należy posiadać otwieracz, śrubokręt czy linijkę. Jeżeli jest się w domu, to nie powinno być problemów, bo takie akcesoria szybko się znajdą. Jeśli jednak przebywa się gdzieś w terenie, to ciężko wszystko ze sobą nosić, bo po prostu by to było mało wygodne. Chyba że wymienione wyżej sprzęty oraz wiele innych będą się znajdować w niedużym drobiazgu, o rozmiarach zwykłej karty kredytowej.

Czy masz ochotę może mieć link do witryny (uannynowytarg.pl/), gdzie czekają na Ciebie następne wpisy? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Sprawdź wallet-ninja.eu/.
Obóz
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com


Taki niewielki gadżet, popularny także jako karta surviwalowa to ogromnie przydatne narzędzie, mające nawet dwadzieścia różnych funkcji. Dzięki temu że da się ją przy sobie nosić w kieszeni albo portfelu, to jest ona niezwykle praktyczna, nie zajmując zbyt dużo miejsca. A jednocześnie w niejednym przypadku bardzo może być przydatna, bo wystarczy ją jedynie wyjąć i użyć. Część osób mówi nawet na to wielofunkcyjna karta przetrwania, bo faktycznie w ekstremalnych sytuacjach może nawet uratować życie. Karty przetrwania - co o nich wiesz?


Tego typu karty sprzedawane są przez wiele różnych firm, lecz często się różnią jakością. Dobrze zrobiona karta to bardzo wytrzymały, solidny kawałek stali, z wyciętymi narzędziami. Stal powinna być nierdzewna, a równocześnie na tyle wytrzymała, żeby karta mogła sobie poradzić nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jeśli ma ona rzeczywiście służyć jako zabezpieczenie w nieprzewidzianych sytuacjach, to należy zdecydowanie postawić na jakość i wybrać najlepszą, jaką się uda znaleźć w sklepach.

Tags: narzędzia, karta, sprzęt