Interesujące miejsca na aktywny urlop czyli co zaproponować mogą w dalszym ciągu dzikie i niedostępne Bieszczady

Posted on 09/04/2019 10:33pm

Bieszczady to jeden z nielicznych rzeczywiście dzikich, nie do końca odkrytych jeszcze rejonów Polski. W ostatnim czasie mocno się to zmienia, turystyka coraz bardziej się promuje, pojawiają się nowe rozrywki i kwatery, ale nadal jeszcze im daleko do tej komercyjnej masówki, jaka jest na przykład w Tatrach.


Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
I w sumie chyba dobrze, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od wielu lat były symbolem dzikości i braku cywilizacji, a wyjazd tam był faktyczną ucieczką od bieżącej gonitwy i doskonałym odpoczynkiem. Ogromny wpływ na to będzie mieć tamtejsza przyroda, bardzo surowa a równocześnie dziewicza. Wybierając się na szlaki w Bieszczadach można wędrować albo tymi popularnymi, na których jeszcze się spotyka ludzi, albo zboczyć w którymś momencie na te rzadziej uczęszczane, na jakich czasami i przez pół dnia nikogo nie ma. Bieszczady zajmują stosunkowo duży obszar, więc i miejsca na górskie wędrówki będzie tam naprawdę dużo, jeżeli ktoś będzie cenił spokój i ciszę, to to właśnie miejsce jest zdecydowanie dla niego (bieszczady sylwester 2015).

Niewątpliwie największą bieszczadzką atrakcją są właśnie góry i wyznaczone pomiędzy nimi wspaniałe szlaki. Jednak ten właśnie rejon zachęca także zupełnie inny rodzaj wypoczywających, a mianowicie miłośników żaglówek i innych sportów na wodzie. Wszystko za sprawą największego w naszym kraju sztucznego zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama zapora jest bardzo dużą turystyczną atrakcją, wysoka na kilkadziesiąt metrów przytrzymuje wiele milionów litrów wody znajdującej się w zbiorniku - noclegi w Bieszczadach.


Solińskie Jezioro bardzo szybko zostało ogromnie popularnym miejscem żeglowania, obecnie nie można na nim pływać jednostkami silnikowymi, więc królują tam właśnie żaglówki, ale także kajaki i rowery wodne. Niektórzy porównują warunki tam panujące z tym, co spotyka się na Mazurach, a wielkość tego zbiornika jest tak duża, że faktycznie można spędzić cały tydzień na wodzie bez żadnej nudy. Dzięki obecności jeziora urlop w Bieszczadach można wykorzystać bardzo różnorodnie, z jednej strony idąc w góry, a później dla odmiany kąpiąc się i pływając na wodnych sprzętach.

Tags: turystyka, przyroda, Jezioro Solińskie