Czy uda się spędzić wakacje na Pattaya? Prześwietlamy kawałek Tajlandii.

Posted on 15/08/2021 7:47pm

Obiegowa opinia jest taka, że Pattaya to drogie, hałaśliwe i zasypane śmieciami miejsce i jeśli chce się obejrzeć fragment Tajlandii to każdy inny, tylko nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto się wybrać w tamte okolice? Czy dobrze jest wybrać Pattaya last minute w atrakcyjnej cenie?
Tajlandia
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Ta niedobra opinia o tym nadmorskim wczasowisku wzięła się stąd, że Pattaya to okolica pełna dużych hoteli i całodobowych salonów go-go i salonów masażu dla mężczyzn.

Ruszaj do meritum oraz przeczytaj na stronie (https://www.eccotravel.eu/p/seszele) na omawiany temat na odmiennych portalach - na pewno Cię pochłoną całkowicie. Zobacz to koniecznie.

Przyjezdni turyści z całego świata najczęściej przylatują tu głównie po to, aby się wyszaleć i zapomnieć o swojej codzienności i takie wczasy są dla nich synonimem hasła wakacje pattaya. Na pewno nie znajdziemy bambusowych chat, pieszychwakacje pattayagażem na plecach, ulicznych straganów z miejscowym jedzeniem ani również ręcznie robionymi drobiazgami.Zdecydowanie jest to ta bardziej cywilizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są od razu wyższe. Trzeba nastawić się na knajpy z kolorowymi drinkami, bary piwne na powietrzu, kiepskiej jakości jedzenie typu fast food, centra turystyczne sprzedające wycieczki albo nurkowanie z butlą. Na pewno nie można zaprzeczyć, że możliwości uprawiania sportów wodnych są tu zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew obiegowym opiniom, są względnie czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu kilka dni, ponieważ w okolicy aż roi się od tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu też sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które zajmuje czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – najgłośniejsza strefa miasta, zatłoczona jachtami i wycieczkowcami.
Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Za dnia jest najbardziej zatłoczonym obszarem miasta. Po zmroku budzi się do życia South Pattaya, aż świecąca od wielobarwnych neonów. Wieczorem po prostu pęka w szwach od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest także spokojniejsza, bardziej ekskluzywna dzielnica i to na nią warto się zdecydować, kiedy wybieramy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są też pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i mówi się o niej, że to najlepsze miejsce do uprawiania windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za jedno ze spokojniejszych miejsc w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i enklawę rdzennej populacji. Mimo to zdecydowana większość kwater to wynajmowane pokoje.

Gdy będziemy szukać wakacji typu „Pattaya last minute”, na pewno zwróćmy uwagę, żeby nie były to rejony najgłośniejsze, bo odbieramy sobie w ten sposób szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.

Tags: urlop, wakacje, Tajlandia, Pattaya, Pattaya Beach