Co można interesującego robić wyjeżdżając na krótszy lub dłuższy urlop w rejon Kotliny Kłodzkiej.

Posted on 09/08/2021 8:52am

Jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych naszego kraju jest Kotlina Kłodzka. Rejon ten cieszy się popularnością w zasadzie przez wszystkie miesiące. Przez wiosnę, lato i jesień przybywają do niego wielbiciele rowerowych i pieszych wycieczek, a oprócz tego osoby, jakie chcą w ciszy i spokoju odpocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody.

góry stołowe
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl
Za to zima to czas narciarskich i snowboardowych szaleństw, kilkadziesiąt stoków i wyciągów ma ofertę i dla bardziej zaawansowanych narciarzy i dla ludzi rozpoczynających dopiero zabawę z tym sportem. Jako że ten właśnie rejon ma dużą popularność pośród turystów, to nie ma się czemu dziwić, że baza noclegowa jest mocno rozwinięta. () Noclegi w miejscowościach tego regionu są mocno zróżnicowane. Z jednej strony jest bardzo dużo kwater oraz pokojów, jakich standard bez przerwy się poprawia, znajdą coś dla siebie także nieco bardziej wymagające osoby, liczne pensjonaty oraz hotele zapraszają gości, wymagających wyższych standardów. Poza tym w pobliżu działa wiele ośrodków turystycznych, więc każdy bez większego problemu znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom.Pomimo, że teren Kotliny Kłodzkiej nie ma dużej powierzchni, to proponuje sporą liczbę znanych w całej Polsce atrakcji. Z pewnością do takich można zaliczyć Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Te niesamowicie wyglądające skalne formacje są unikatem na skalę europejską, każdego sezonu przyciągając wiele tysięcy odwiedzających. Dużą popularnością cieszą się również atrakcje samego Kłodzka. Wielbiciele militariów z pewnością nie przejdą obojętnie obok Twierdzy Kłodzkiej, która jest jedną z największych budowli tego typu w naszym kraju. Twierdza postawiona została kilka wieków temu, a historia jej jest dość burzliwa.

kręgielnia w kłodzku
Author: ewan traveler
Source: http://www.flickr.com
Wykorzystywano ją do licznych celów, w czasie drugiej wojny światowej było w niej niemieckie więzienie. Obecnie jej cześć udostępniono do zwiedzania, stanowiąc największą atrakcję turystyczną z tamtej okolicy. Warta zobaczenia jest także podziemna trasa widokowa, a jeśli ktoś będzie miał po zwiedzaniu jeszcze ochotę na jakąś dobrą zabawę, to czeka na niego przykładowo kręgielnia kłodzko.

Tags: narciarze, zwiedzanie, unikat