Chcesz przeżyć wspaniałe oraz niezapomniane wakacje? Wyjedź na śliczne i malownicze Kaszuby

Posted on 20/08/2021 1:59pm

W naszym kraju nie brakuje ładnych regionów, zapewniających wypoczywającym spokój, ciszę, piękne widoki, jak też liczne atrakcje turystyczne. Właśnie takim rejonem okazują się Kaszuby, położone w północnej części kraju oraz sięgające swoimi ziemiami aż do Bałtyku. Kaszuby są regionem dość charakterystycznym, a równocześnie bardzo zróżnicowanym. Przez to każdy urlopowicz znajdzie tutaj coś dla siebie.
Kaszuby - doskonałe dla ludzi, którzy cenią ciszę i spokój

kwatera
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby będą strzałem w dziesiątkę dla tych osób, które nad wszystko inne przedkładają ciszę, spokój i relaks w cudownych warunkach przyrody - zobacz ten link. Rejon kaszubski posiada w tej kwestii do zaoferowania naprawdę dużo, ponieważ ujmuje zielonymi łąkami, krystalicznymi rzekami i starymi lasami, w których można zebrać leśne owoce i grzyby. To doskonałe miejsce, jeżeli myśli się o długich spacerach lub wycieczkach rowerowych, jak też o kontemplowaniu nieskażonej przyrody. Kaszuby mogą pochwalić się sporym urozmaiceniem, gdy idzie o kształt terenu i można tam napotkać dosłownie wszystko: lasy, jeziora, wzgórza lub wydmy.

Poznaj tradycje KaszubówKaszuby ujmują też niezwykłą i niespotykaną tradycją regionalną. W czasie lokalnych festynów można zaznajomić się z kolorową galerią ubiorów ludowych i licznymi zwyczajami, które ciągle bywają tu poważnie kultywowane. Kaszuby nie zawiodą osób, które interesują się historią i tradycjami, gdyż region ten jest nimi bardzo silnie przesiąknięty. Można tu nawet słuchać niezwykłego dialektu kaszubskiego, który brzmi melodyjnie oraz bardzo oryginalnie. Spotkanie z tradycją Kaszubów bez wątpienia stanie się wielkim przeżyciem.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej strony, na której wyszukasz pouczające posty - najedź na link do strony (http://hostel-phoenix.pl/nasze-pokoje/).


Kiedy znudzi się cisza i spokój, oczekują liczne atrakcje

Krajobraz, Kaszuby
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby zaoferują liczne atrakcje też osobom, które nie lubią ciszy oraz wolą atmosferę dużego miasta. Rejon obejmuje wiele pięknych miast, między innymi Gdańsk, Gdynię i Sopot. Podczas zwiedzania tamtejszych miast trafić można na interesujące zabytki oraz ciekawostki turystyczne, jak choćby zamki oraz twierdze krzyżackie, stare kościoły, latarnie morskie oraz inne obiekty. Na amatorów sportów wodnych czekają nadmorskie miasteczka, malownicze o dowolnej porze roku i oferujące ogrom ciekawych zajęć dla osób w każdym wieku. Baza noclegowa na Kaszubach jest bardzo solidnie przyszykowana, można wypoczywać zarówno w eleganckich hotelach, jak i w malowniczych gospodarstwach agroturystycznych.

Tags: wypoczynek, jeziora, Kaszuby, panoramy