Amsterdam – idealny, gdy zamierzamy spędzić weekend z bliską osobą

Posted on 25/02/2019 9:35am

Nie za dużo mamy wolnych weekendów w ciągu roku. Zazwyczaj musimy coś załatwić, po jakąś rzecz podjechać, zrobić poważniejsze zakupy, zająć się remontem lub zajrzeć do rodziców, ponieważ już długi czas ich nie odwiedzaliśmy. Dlatego gdy mamy te dwa dni tylko dla siebie, dobrze spędzić je w przemyślany sposób, np. pojechać na wycieczkę do Amsterdamu z ukochaną czy ukochanym. Taki weekend spędzony z dala od zwykłych problemów jest najlepszym sposobem na miły czas we dwójkę. Z jakich przyczyn powinniśmy wybrać się właśnie do Amsterdamu?
Amsterdam przyciąga obieżyświatów z całej Europy i nie wyłącznie, więc bez wątpienia jest warty odwiedzenia. Przepiękne plantacje kolorowych tulipanów, fantastyczne piwo oraz apetyczne sery, od jakich żaden ich smakosz nie będzie mógł się oderwać, interesujące muzea skrywające wiele pamiątek to tylko niektóre przymioty niniejszego miasta. Kiedy odwiedzamy Amsterdam bez wątpienia powinniśmy odwiedzić Plac Dam ulokowany w samym centrum miasta, dlatego z pewnością nie będziemy mieć trudności, by do niego trafić. To w tym miejscu znajduje się Pałac Królewski oraz muzeum figur woskowych Madame Tussand. Trzeba również wybrać się na przejażdżkę kanałami, których jest więcej aniżeli 600.
Poznań
Author: Filip Maljković
Source: http://www.flickr.com




Są bardzo obrazowe i zapewniają miastu klimat, a aby przepłynąć się jakimś statkiem, powinniśmy wybrać się do przystani w centrum miasta oraz kupić bilet na statek, który przeważnie odpływa co godzinę. Jeżeli zaś lubisz rozrywki wieczorne, musisz zahaczyć o Dzielnicę Czerwonych Świateł (czytaj nieco więcej). To rzecz jasna nie rozrywka dla dzieci, zatem idźmy tam sami, bo przecież wszystko należy zobaczyć. Pamiętaj jednakże, by nie robić zdjęć, to zabronione w tamtym miejscu.


Poznań
Author: eisenbahner
Source: www.flickr.com
Dziś do Amsterdamu możemy lecieć z każdego lotniska w kraju. I Warszawa, i Poznań czy Wrocław proponują znakomite połączenia w sprzyjających cenach. By nie przepłacić oraz oszczędzić gotówkę na zwiedzanie, warto wypatrywać bieżących promocji i zakupić bilet wtedy, gdy koszty jego zakupu nie będą przekraczać kilkudziesięciu złotych (zerknij). To naprawdę prawdopodobne, choć teraz zapewne w to nie wierzysz, ale tanie linie lotnicze często kuszą podróżujących atrakcyjnymi ofertami, z których w zasadzie grzechem byłoby nie skorzystać.

Tags: zdjęcia, linie lotnicze, centrum miasta